Tor Poznań Główny

Tor wyścigowy w Poznaniu

Tor wyścigowy Poznań Główny znajdujący się na terenie byłego lotniska Ławica (mieszczącego się przy granicy z Przeźmierowem) jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. Od lat są na nim organizowane największe imprezy motoryzacyjne, ale jest dostępny nie tylko dla profesjonalistów. Jeśli tylko chcesz, również możesz doświadczyć przejażdżki na tym poznańskim torze i przekonać się, jak przyjemna jest jazda Lamborghini po torze lub jazda Ferrari!

Budowę Toru Poznań rozpoczęto w 1975 roku w miejscu, gdzie dawniej znajdowały się pasy startowe Portu Lotniczego Poznań. Wspólne wysiłki Automobilklubu Wielkopolskiego i Fabryki Samochodów Rolniczych "Polmo" doprowadziły do tego, że obiekt został oddany do użytku już pod koniec 1977 roku. Wydzielono na nim tor samochodowo-motocyklowy o długości ok. 4100 m oraz tor kartingowy w Poznaniu mierzący ok. 1500 m – oba o szerokości 12 m.

Tor w Poznaniu jest uznawany za jeden z najlepszych obiektów motoryzacyjnych w Polsce, ponieważ ma idealnie przystosowaną nawierzchnię, odpowiednią do jazdy sportowej i wyczynowej – dzięki temu można na nim legalnie przekroczyć prędkość 140 km/h! Z tego względu organizuje się na nim imprezy motoryzacyjne, wyścigi, a także nagrania do filmów, reklam, testów itp. Jeździli po nim tacy wybitni kierowcy, jak np. Michael Schumacher, Lewis Hamilton czy Robert Kubica.

Sprawdź KALENDARZ IMPREZ, by dowiedzieć się, kiedy jesteśmy w Poznaniu!

Mapa toru Poznań główny

Adres toru

ul. Wyścigowa 3
Przeźmierowo
Sprawdź: Mapa Google

- odległość 125km od Gorzowa Wielkopolskiego
- odległość 140km od Bydgoszczy
- odległość 180 km od Wrocławia

Nawierzchniaasfalt
Długość toru4100m
Szerokość12m
Ilość zakrętów14
Najdłuższa prosta560m

Jazda po torze Poznań

Jazda po torze Poznań Główny to niezapomniane przeżycie. W bezpiecznych, kontrolowanych warunkach można poczuć prawdziwą prędkość za kierownicą pięknego, luksusowego, sportowego samochodu. Takie doświadczenie daje wiele frajdy, a także pomaga rozładować napięcie i podnieść pewność siebie. Już jedno okrążenie pozwala zapomnieć o codziennych problemach oraz całkowicie się odstresować. Towarzyszący szybkiej jeździe wyrzut adrenaliny wprowadza w euforyczny stan, dlatego doświadczenie to z pewnością stanie się miłym wspomnieniem, do którego będzie często się wracać myślami.

Dla miłośnika motoryzacji możliwość jazdy po torze Poznań Główny kultowym samochodem jest spełnieniem marzeń i ogromną przyjemnością. To nie tylko rozrywka, ale też szansa na poprawę swoich umiejętności – pod okiem specjalisty można potrenować szybszą, bardziej dynamiczną jazdę. Przy tym wszystko jest tak zorganizowane, że potencjalne ryzyko jest ograniczone do minimum. Nawierzchnia jest idealnie przystosowana, kierowca zakłada niezbędne ochraniacze, pojazd posiada rozmaite zabezpieczenia, a do tego nad wszystkim czuwa doświadczony instruktor.

Wybierz samochód do jazdy po torze Poznań

Honda NSX na torze wyścigowym
599,00 zł
od 419,00 zł
Ferrari F430 jazda po torze
499,00 zł
od 424,00 zł
Jazda po torze Audi R8 V10 plus
599,00 zł
od 479,00 zł
Przód niebieskiego lamborghini
499,00 zł
od 424,00 zł
Jazda Ktm X-bow po torze
299,00 zł
od 254,00 zł
Autoprezent Nissan GTR biały
439,00 zł
od 373,00 zł

zobacz wszystkie samochody

Imprezy Tor Poznań Główny:

01-06-2024r.

16-06-2024r.

30-06-2024r.

17-08-2024r.

15-09-2024r.

20-10-2024r.

Tor Poznań Prezent

Nie masz pomysłu na prezent dla partnera, przyjaciela, kolegi z pracy czy członka rodziny? Wykup voucher na tor wyścigowy Poznań Główny! Taka niespodzianka doskonale sprawdzi się w roli podarunku wręczanego z okazji urodzin, rocznicy ślubu, Dnia Ojca, wieczoru kawalerskiego itp. Jeśli ktoś Ci bliski uwielbia szybkie samochody, na pewno będzie zachwycony – przez moment poczuje się jak profesjonalny kierowca albo główny bohater filmu akcji!

Na torze Poznań Główny można wypróbować wiele niesamowitych modeli aut takich marek, jak np.: Audi, Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, Maserati czy Porsche. Nie masz pojęcia, który pojazd najbardziej spodoba się obdarowanej osobie? Opłać odpowiedni voucher, a będzie mieć pełną dowolność wyboru. Wręcz oryginalny prezent komuś bliskiemu albo samemu sobie!

Przygotuj się do spełnienia swojego marzenia!

Zanim wsiądziesz do samochodu, poznaj dokładnie trasę toru głównego w Poznaniu. Przekonaj się jak wygląda, co może Cię na nim zaskoczyć i jak radzą sobie z jego zakrętami inni kierowcy. Obejrzyj film, zwracając uwagę na wskazówki instruktora. Im lepiej zapoznasz się z trasą, tym większą przyjemność będziesz czerpać z jazdy. Bierzesz pod uwagę kilka torów i nie wiesz, który wybrać? Porównaj wszystkie materiały wideo z przejazdów, a będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Podobają Ci się nasze nagrania? Wykonujemy je także na zamówienie klienta! Możesz sprawić komuś lub sobie wyjątkową pamiątkę z Toru głównego w Poznaniu, zamawiając dodatkowo film z przejazdu. Wideo warto pokazać bliskim i/lub umieścić na social media, najlepiej ze stosownym oznaczeniem (na Facebooku lub Instagramie). Obejrzyj materiał i zobacz, co już wkrótce czeka Cię na Torze w Poznaniu!