Aktualności

Dowiedz się co słychać w świecie motoryzacyjnych prezentów. Przeczytaj o zmianach jakie wprowadzamy w naszej ofercie. Poznaj naszą samochodową flotę. Dowiedz się jak bezpiecznie, ale z charakterem przemierzać tory wyścigowe i ulice miast wyścigowymi.

Holowanie na autostradzie

Holowanie na autostradzie – najważniejsze informacje

Autostrady powstają po to, żeby maksymalnie usprawnić ruch. W praktyce nie zawsze tak jest, jednak zgodnie z założeniem po tego typu drogach powinno się poruszać płynnie. Co w przypadku awarii pojazdu? Czy dozwolone jest holowanie na autostradzie? Postanowiliśmy to sprawdzić, a efektami naszych prac badawczych dzielimy się w tym artykule.

Korytarz życia - jakie zasady panują na drodze?

Korytarz życia - jakie zasady panują na drodze?

Natężenie ruchu na drogach sprawia, że codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Niestety, ale wypadki są na porządku dziennym i często niosą za sobą przykre konsekwencji. W takich sytuacjach kluczowa jest szybka reakcja służb ratunkowych, a do niej jest potrzebne odpowiednie zachowanie uczestników ruchów.

Najbardziej zakorkowane miasta w Europie

Najbardziej zakorkowane miasta w Europie

Londyn, Dublin, Mediolan – co łączy te europejskie metropolie? Oprócz bogatej historii i kultury, wszystkie te miasta zmagają się w ostatnich latach z poważnym problemem korków. W naszym artykule przeanalizowaliśmy dane za 2023 rok, które pokazują najbardziej zakorkowane miasta w Europie.

Zakorkowane miasta w Polsce

Najbardziej zakorkowane miasta w Polsce

Nie jest tajemnicą, że coraz szerszy dostęp do samochodów sprawia, że polskie miasta są mocniej zakorkowane. Główne arterie metropolii codziennie stają się areną walki kierowców z zatłoczeniem i upływającymi minutami w sznurze aut.

Najpopularniejsze samochody na świecie – jakie marki lubią kierowcy?

Najpopularniejsze samochody na świecie – jakie marki lubią kierowcy?

Rynek motoryzacyjny oferuje wiele marek i modeli, które starają się sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów. Od luksusowych limuzyn, przez ekonomiczne miejskie autka, aż po zaawansowane technologicznie pojazdy elektryczne – wybór jest ogromny. W tak zróżnicowanym świecie motoryzacji, pewne marki wybijają się jednak ponad inne.

Czy można jeździć po torze swoim samochodem

Czy można jeździć po torze swoim samochodem?

Wiele osób marzy o przetestowaniu swoich umiejętności kierowcy oraz możliwości swojego samochodu w warunkach, które są niemożliwe do odtworzenia na zwykłych drogach. Czy to możliwe? Odpowiedź brzmi: tak, dzięki torom wyścigowym otwartym dla amatorów. Sprawdź, jakie są warunki i czy istnieją sprawdzone alternatywy dla takiego rozwiązania.

Żółte znaki na drogach

Żółte znaki na drogach MLC – czym są i co oznaczają?

Każdy kierowca powinien znać znaki drogowe i zgodnie z tym, co przekazują, podróżować przepisowo. Jednak czasem na drogach pojawiają się oznaczenia niestandardowe, które nie są adresowane do kierowców pojazdów osobowych czy maszyn rolniczych. Są to znaki MLC.

Jazda na rezerwie

Jazda na rezerwie – czy szkodzi silnikowi?

Powszechnie wiadomo, że do jazdy samochodem konieczne jest regularne tankowanie. Mało który kierowca lubi odwiedzać stację benzynową, gdyż często kończy się to dużymi wydatkami. Jednak odwlekanie tego w nieskończoność może być szkodliwe dla Twojego auta. Długa jazda na rezerwie niesie ze sobą przykre konsekwencje.

Czym jest korozja samochodu

Korozja samochodu – czym jest i jak się przed nią zabezpieczyć

Trudno znaleźć większą zmorę posiadaczy aut niż korozja. To zjawisko, które może oszpecić wygląd Twojego pojazdu, a nawet doprowadzić do tego, że będzie on niezdatny do użytkowania. Skąd ona się bierze i co zrobić, żeby się jej pozbyć? Tego dowiesz się po lekturze naszego tekstu.

Jak sprawdzić historię samochodu?

Historia samochodu – jak ją sprawdzić i co warto wiedzieć przed zakupem?

Kupno używanego samochodu to często radosne wydarzenie, ale też decyzja obarczona ryzykiem. Aby zminimalizować to ryzyko, kluczowe jest dokładne sprawdzenie historii pojazdu przed finalizacją transakcji.