Promocja na Dzień Ojca trwa jeszcze:
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

Najlepsze samochody terenowe

Najlepsze samochody terenowe

Jazda samochodem pozwala wyzwolić ogromne emocje. Szczególnie jeśli decydujesz się na pokonanie bezdroży i jazdę po nieutartych szlakach. Jednak zanim wybierzesz się w drogę, potrzebujesz auta, które nie zawiedzie Cię w trudnych warunkach. Przygotowaliśmy 7 propozycji samochodów terenowych. W nich pokonasz nawet największe przeszkody i masz pewność, że nie utkniesz na bezdrożu.

Samochody terenowe – niezawodne w każdej sytuacji

Przez ostatnie lata samochody terenowe odeszły trochę od tego, z czym były kojarzone w latach 80. i 90. XX wieku, czyli z prostą konstrukcją, spartańskimi warunkami wewnątrz i ogromną mocą. Aktualnie samochody terenowe są naszpikowane najnowszymi technologiami, a jazda nimi to synonim pełnego komfortu. Pomimo lekkiego wygładzenia nadal są to pojazdy najczęściej wyposażone w napęd na obie osie, który zapewnia skuteczne pokonywanie największych przeszkód. Co prawda, nie są to najszybsze auta na świecie, lecz zapewniają podobne przeżycia jak jazda po torze.

Najlepszy samochód terenowy - Jeep Wrangler

Jeep Wrangler

Przeglądając samochody terenowe trudno nie rozpocząć od jednej z legend tego segmentu, czyli Jeepa Wranglera. To auto, które jest produkowane już od 1986 roku. Początkowo był to model kompaktowy należący do klasy C, lecz od 2006 roku zyskał on większych rozmiarów i jest zaliczany do klasy E. Aktualnie produkuje się już 4. generację Wranglera. Najnowsza odsłona została zaprezentowana w 2017 roku. Aktualnie można kupić nowy model w 4 wersjach silnikowych: 

  • L4 2,0 l Hurricane
  • L4 2,2 l MultiJet
  • V6 3,0 l EcoDiesel
  • V6 3,6 l Pentastar

Na bazie najnowszego Wranglera powstał też pickup Jeep Gladiator.

Najlepszy samochód terenowy - Mercedes G

Mercedes klasy G

Nasza kolejna propozycja to auto Mercedesa, czyli kultowa klasa G. Ten model powstał po raz pierwszy w 1979 roku. Była to propozycja lekkiego, a zarazem mocnego auta przeznaczonego dla armii. Druga wersja tego modelu pojawiła się 10 lat po premierze pierwszej i zyskała nowego charakteru. W porównaniu do poprzednika zmieniły się m.in. zderzaki, grill i reflektory. W 2015 auto przeszło kolejną modernizację, jego najnowsza wersja to luksusowy pojazd z terenowym charakterem.  

Najlepsze samochody terenowe Land Rover Defender

Land Rover Defender

Kolejna propozycja to auto również z bogatą przeszłością. Land Rover Defender to kolejny model reprezentujący samochody terenowe 4 × 4. Premiera pierwszej generacji nastąpiła w 1983 roku i było to auto z modułową karoserią osadzonej na ramie. Wnętrze pojazdu było bardzo surowe. Wygładzenie wizerunku tego modelu nastąpiło w 2019 roku. Wtedy premierę miała druga generacja tego modelu. Ta zyskała nowy wygląd, sylwetka jest bardzo masywna, auto ma ścięty przód, minimalistyczne lampy, w tym stylu również jest utrzymane wnętrze pojazdu.

Suzuki jimny - najlepszy samochód terenowy

Suzuki Jimmy

Poprzednie modele to duże samochody terenowe. Czas teraz spojrzeć w kierunku mniejszego auta, którym jest Suzuki Jimmy. To bardzo popularny pojazd, który swój sukces zawdzięcza właśnie kompaktowym wymiarom. Duże powodzenie tego modelu zaskoczyło nawet jego twórców. Suzuki Jimmy doczekał się aż 4 odsłon, ostatnia została zaprezentowana w 2018 roku. Najnowsza wersja ma zaledwie około 1100 kg, co w połączeniu z mocnym silnikiem i napędem 4 × 4 daje możliwość pokonania nawet najtrudniejszych warunków.

Land Cruiser - samochód terenowy

Toyota Land Cruiser

Skoro przyjrzeliśmy się już mniejszej wersji auta terenowego to czas teraz wrócić do pojazdów o większej masie całkowitej. Land Cruiser to model Toyoty, który jest produkowany już od 1954 roku. Jest to prawdziwa legenda motoryzacji, która doczekała się już 11 odsłon. Najnowsza nie przypomina już surowego auta dla wojska a jest pojazdem, w którym można komfortowo podróżować po jezdniach asfaltowych i  bezdrożach. Toyota Land Cruiser to kolejny przedstawiciel grupy pod nazwą samochody terenowe 4x4.

Łada Niva- samochód terenowy

Łada Niva

Czas teraz na propozycję zza naszej wschodniej granicy. Łada Niva to auto, które było bardzo popularne w naszym kraju. To za sprawą tego, że w 1977 roku powstało w Związku Radzieckim. Prosty samochód, który powstał na bazie licencji od Fiata był wyposażony w napęd 4 × 4. Potrafił on osiągnąć prędkość nawet 90 km/h w terenie. W 1998 roku została zaprezentowana druga wersja pojazdu, lecz ona już nie cieszyła się aż tak dużą popularnością, jak pierwsza. 

Uaz Hunter - samochód terenowy

UAZ Hunter

W zestawieniu aut terenowych nie mogło zabraknąć prawdziwego weterana bezdroży, czyli pojazdu UAZ Hunter. To kolejne auto z Rosji. Jego popularność wynika z dużej mocy pojazdu oraz prostej konstrukcji. Ponadto jest to świetny wybór, jeśli interesują Cię tanie samochody terenowe. Model, który świetnie się sprawdzi w terenie otrzymasz za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To nasze propozycje niezawodnych samochodów terenowych. Wśród nich znajdziesz zarówno bardziej luksusowe auta, jak i również modele z niższej półki. W każdym z tych modeli bez problemu pokonasz kolejne przeszkody na drodze. 

 


Zobacz inne aktualności