Samochody wyścigowe – TOP5 marek

Samochody wyścigowe – TOP5 marek

Prędkość jest tym, co przez lata przyciąga zainteresowanych do motoryzacji. Już od pierwszych aut, które pojawiły się na świecie, trwa rywalizacja o to, kto stworzy najszybsze auto. Dlatego też dość szybko na rynku pojawiły się samochody wyścigowe. Istnieje kilka marek, które specjalizują się w produkowaniu sportowych modeli. Czas je poznać!

Co wyróżnia samochody wyścigowe?

Auta wyścigowe często wytyczają drogę standardowym modelom. Zazwyczaj nowoczesne technologie są wykorzystywane najpierw w topowych pojazdach wyczynowych, dopiero później trafiają do egzemplarzy, które na co dzień pojawiają się na drogach publicznych. 

Co wyróżnia takie modele? Zazwyczaj jest to wysoka moc. Samochody wyścigowe zazwyczaj są wyposażone w potężne jednostki napędowe. Wiele z nich jest w stanie osiągnąć prędkość powyżej 300 km/h. 

Auta sportowe to także wyjątkowy design. Często już sylwetka wskazuje na to, że dany model nadaje się do startu w wyścigach. Spojlery, dyfuzory, obszerne wloty powietrza czy też unikalne malowanie – to znaki rozpoznawcze tego typu aut. 

Do wyjątkowej mocy i niespotykanego wyglądu trzeba również dodać wysokie właściwości jezdne, niesamowity ryk silnika oraz wysoką jakość wykonania. Te wszystkie elementy sprawiają, że dane auto może być postrzegane jako wyścigowe.

Najlepsze auta wyścigowe – TOP5

Historia motoryzacja przez lata była pisana głównie przez wielkie firmy, które tworzyły unikalne modele wyścigowe. Warto więc poznać, co wyróżniało najlepsze marki i dzięki którym modelom zyskały ponadczasową chwałę.

Czerwone Ferrari

Ferrari

Ferrari to włoska marka samochodów sportowych o niezaprzeczalnym dziedzictwie w świecie wyścigów Formuły 1. Znana z produkcji luksusowych superaut o imponującej mocy i wyjątkowym designie. Charakterystyczne cechy Ferrari to czerwony kolor i logo z „konikiem na tle żółtego tła”. Wśród najbardziej ikonicznych modeli marki znajdują się LaFerrari, 488 GTB czy Enzo.

McLaren

McLaren

McLaren to brytyjski producent superaut, który również ma korzenie w świecie Formuły 1. Samochody wyścigowe marki charakteryzują się innowacyjnymi technologiami, lekkością i wyjątkową aerodynamiką. Wśród wyróżniających się modeli tej marki można wymienić McLaren P1, 720S oraz 570S.

Lamborghini

Lamborghini

Lamborghini, kolejna włoska marka superaut, jest znana z produkcji samochodów o agresywnym wyglądzie i potężnym brzmieniu silnika. Charakterystyczne dla firmy z Sant'Agata Bolognese są ostre linie oraz nazwy modeli pochodzące od sławnych byków walki. Do najbardziej znanych modeli marki należą Aventador, Huracán oraz legendarny Countach.

Porsche 

Porsche to niemiecki producent samochodów sportowych i luksusowych, który zdobył sławę dzięki modelowi 911. Charakterystyczne cechy tej firmy to połączenie sportowego charakteru z codzienną użytecznością. Oprócz kultowego 911, wśród popularnych modeli Porsche są również Cayman, Panamera czy Macan.

Bugatti

Bugatti

Bugatti to francuski producent ultra-luksusowych superaut. Marka ta jest znana z produkcji jednych z najszybszych samochodów na świecie. Charakterystyczne dla Bugatti jest połączenie luksusu, mocy i doskonałej jakości wykonania. Veyron i Chiron to dwa z najbardziej znanych i cenionych modeli tej marki.

Wszystkie te marki miały ogromny wpływ na dzieje światowej motoryzacji. Samochody wyścigowe marki Ferrari czy Porsche przez lata święciły triumfy na torach i bezdrożach, a te doświadczenia przełożyły się na ogromne sukcesy w produkcji seryjnej. Dlatego też chętnie odwracamy wzrok, widząc na ulicy pojazdy sportowe tych firmy.

 


Zobacz inne aktualności