Promocja na Dzień Ojca trwa jeszcze:
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

Najlepsze tory do jazdy w Polsce. TOP 5

Najlepsze tory do jazdy w Polsce. TOP 5

Jazda po torze może być świetną okazją do tego, żeby przekonać się, co czują kierowcy wyścigowi. Pokonywanie kolejnych zakrętów może przynieść sporo frajdy, szczególnie jeśli robisz to na certyfikowanym obiekcie. Tych w Polsce jest co najmniej kilka. My postanowiliśmy wybrać 5 najlepszych torów, na których możesz poprowadzić samochód.

Tory w Polsce – sprawdź swoje umiejętności

Jeśli jesteś miłośnikiem motoryzacji, to pewnie nie raz i nie dwa miałeś ochotę na to, żeby poczuć trochę adrenaliny za kierownicą auta. Jednak warto pamiętać o tym, żeby robić to w warunkach, które na to pozwalają. Na pewno nie będziesz ich miał na drodze publicznej. O wiele lepiej jest udać się na prawdziwy obiekt wyścigowy. W naszym kraju znajdziesz niejeden tor do jazdy samochodem, sprawdź naszych 5 propozycji. 

Tor Poznań

Tor Poznań

Naszą podróż po obiektach wyścigowych rozpoczynamy w stolicy Wielkopolski. Tor Poznań to jeden z największych miejsc do ścigania w Polsce. Powstał on w miejscu pasów startowych Portu Lotniczego Poznań. Jego długość wynosi aż 4,1 km. Obiekt ma aż 14 zakrętów a najdłuższa prosta wynosi aż 560 m, co pozwala na rozwinięcie naprawdę dużej prędkości.

Warto podkreślić, że ten tor jest znany nie tylko w Polsce. Organizowane są na nim międzynarodowe wyścigi samochodowe, jest to w pełni profesjonalny obiekt. Swoje umiejętności na nim prezentowali m.in. Michael Schumacher oraz Robert Kubica.  

Tor Silesia Ring

Silesia Ring

Teraz przenosimy się na Śląsk i obiekt Silesia Ring. Jest to jeden z najnowocześniejszych torów w Polsce, powstał w 2016 roku. Znajduje się na terenie dawnego lotniska w Kamieniu Śląskim, miejscowości niedaleko Opola. Dobrze skomunikowana okolica oraz nowoczesna nitka sprawiają, że jest to miejsce, w którym często odbywają się różnego rodzaju eventy motoryzacyjne. 

Jeśli chodzi o nitkę, to ma ona 3,6 km długości. Najdłuższa prosta wynosi 600 m, na torze znajduje się 15 zakrętów. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie swoich możliwości w różnych warunkach. Na terenie obiektu znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać kolejne przejazdy. 

Tor Kraków

Tor Kraków

W Krakowie również znajduje się obiekt, na którym będziesz mógł poprowadzić auto. Tor Kraków powstał z inicjatywy kierowcy rajdowego – Michała Kościuszko. Nitka jest bardzo nowoczesna, jej długość wynosi 1,5 km, znajduje się na niej 14 zakrętów. To doskonałe miejsce do tego, żeby podszkolić swoje umiejętności. Szybki i ciasny obiekt sprawia, że po pokonaniu kilku okrążeń na pewno Twoja pewność za kółkiem wzrośnie. 

Tor DriveLand

DriveLand

Driveland to tor, który znajduje się pod Warszawą. Można do niego dojechać trasą S8 oraz drogą krajową 50. Jest to w pełni certyfikowany obiekt, który zarazem jest ośrodkiem szkoleniowym. Podobnie jak w przypadku toru Kraków, nitka jest krótka i techniczna. Jej długość wynosi 1,2 km, umieszczono na niej 7 zakrętów. Najdłuższa prosta wynosi 200 m, będziesz więc mieć możliwość zarówno do osiągnięcia dużej prędkości, jak i pokonania wymagających łuków. 

Tor Krzywa

Tor Krzywa

Naszą wędrówkę po najlepszych torach w Polsce kończymy w pobliżu Wrocławia. Mieści się on w pobliżu autostrady A4, dzięki czemu dojazd do niego jest łatwy. Tor Krzywa ma 1,8 km długości. Na nitce znajduje się 12 zakrętów. Będziesz mieć więc dużo możliwości do tego, żeby sprawdzić swoje umiejętności i wyeliminować błędy, które wykonujesz podczas jazdy. Wysokiej klasy asfaltowa nawierzchnia zapewnia odpowiednią przyczepność.

Oto naszych 5 propozycji najlepszych obiektów w Polsce. Na każdym z nich poczujesz nutkę adrenaliny oraz sprawdzisz swoje zdolności wyścigowe. Sprawdź swoje siły na wybranym torze.

 


Zobacz inne aktualności