Najtańsze samochody elektryczne – lista 7 modeli

Najtańsze samochody elektryczne – lista 7 modeli

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne na polskich drogach. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki typ auta ze względu na ekologię i niższe koszty eksploatacji. Jednak nadal jeden czynnik często stoi na przeszkodzie do wyboru takiego modelu i jest nim cena. My jednak zabraliśmy najtańsze samochody elektryczne, które nie nadwyrężą aż tak Twojego domowego budżetu. Sprawdź nasze propozycje.

Dlaczego warto wybrać samochód elektryczny?

Zalet wynikających z posiadania takiego auta jest co najmniej kilka. Przede wszystkim, tego typu pojazdy są mniej szkodliwe dla środowiska niż auta napędzane silnikami spalinowymi. Dlatego też z ekologicznego punktu widzenia, na pewno warto zdecydować się na taki model. 

Poza tym, koszty eksploatacji takiego modelu są zdecydowanie niższe, niż w przypadku standardowego auta. Chodzi tutaj głównie o koszt przejechania przykładowych 100 kilometrów. Naładowanie akumulatora jest zdecydowanie tańsze, niż zakup kilku litrów benzyny lub oleju napędowego.

Ponadto modnie mieć samochód elektryczny. Rośnie popularność tego typu aut, ponadto często zmieniamy auto chcąc polepszyć swój status. Pojazdy z silnikami elektrycznymi są trendy, dlatego też wiele osób decyduje się na taki zakup właśnie po to, żeby być na czasie. W trendach są także vouchery na przejazd samochodami po torze, dlatego jeśli chcesz poczuć odrobinę adrenaliny i jesteś miłośnikiem motoryzacji to jest świetny pomysł.

Ponadto auta elektryczne są produkowane zaledwie od kilku lat, dlatego też, jeśli wybierzesz taki pojazd to będzie on przygotowany zgodnie z najnowszymi trendami. 

Wiesz już, dlaczego na drogach coraz częściej pojawiają się samochody elektryczne. Cena i zasięg to często podnoszone argumenty przeciw wyborowi takiego auta. To się jednak zmienia, sprawdź nasze propozycje najtańszych aut elektrycznych, które sprawdzą się w mieście i na dłuższych trasach.

 Renault Zoe - samochód elektryczny

1. Renault Zoe

To kolejny francuski przedstawiciel w tym zestawieniu. Zoe to pojazd, który ma silnik o mocy 108 KM. Może to nie robić wrażenie, za to akumulator umożliwia przejechanie na w pełni naładowanej baterii prawie 400 kilometrów. Za nowy model w 2022 roku trzeba zapłacić przynajmniej 169 500 zł.

Opel Corsa e - najtańszy samochód elektryczny

2. Opel Corsa-e

Nowy kompakt od Opla jest już produkowany od 2019. Możesz go wybrać w wersji z silnikiem elektrycznym. Ma on moc 136 KM i pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w ciągu 8,1 sekundy. Zasięg akumulatora jest określany na poziomie około 330 kilometrów. W wersji podstawowej model Corsa-e z rocznika 2022 kosztuje 156 tys. złotych

Peugeot e-208 - najtańszy samochód elektryczny lista 7 modeli

3. Peugeot e-208

Francuski koncern również ma w swojej gamie auto elektryczne. Peugeot e-208 ma silnik o takiej samej mocy jak model Opla. Akumulator w tym przypadku tego modelu pozwala na przejechanie 362 kilometrów. Jego cena w wersji Activ za nowy model w 2022 roku wynosi niecałe 146 tys. złotych.

Nissan Leaf - najtańszy samochód elektryczny top 7

4. Nissan Leaf

Ten model samochodów marki Nissan jest bardzo popularny na polskich drogach. A to za sprawą silnika, którego moc wynosi 150 KM. Mocniejszy silnik oraz większy rozmiar samochodu sprawia, że zasięg jest ograniczony. Bateria o wielkości 39 kWh netto zapewnia zasilanie na przejechanie około 270 kilometrów. Cena tego pojazdu w 2022 roku kształtuje się na poziomie 146 tys. złotych.

Fiat 500e - lista najtańszych samochodów elektrycznych

5. Fiat 500e

Włoski koncern również ma w swojej ofercie elektryka. Pięćsetka jest wyposażona w silnik o mocy 95 KM. Jego zasięg kształtuje się na poziomie około 190 kilometrów. Nowy model Fiata 500e kosztuje ok. 107 tys. złotych.

Smart EQ ForTwo jeden z tańszych samochodów elektrycznych

6. Smart EQ ForTwo

Jeśli szukasz małego auta to dobrym wyborem może być Smart. Model EQ ForTwo jest wyposażony w silnik o mocy 82 KM. Ten kompaktowy pojazd jest wyposażony w akumulator o pojemności 17,6 kWh, który zapewnia przejechanie 135 kilometrów. Cena tego pojazdu wynosi około 99 tys. złotych.

Dacia Spring - najtańszy samochód elektryczny

7. Dacia Spring

Szukając taniego auta elektrycznego nie sposób nie spojrzeć w kierunku Dacii. Model Spring ma bardzo słaby silnik, ponieważ jego moc wynosi zaledwie 45 KM. Za to można na nim przejechać około 230 kilometrów. Jego cena wynosi około 91 tys. złotych.

Jak kupić elektryka taniej?

Zastanawiasz się co zrobić, żeby znaleźć tanie samochody elektryczne? Używane modele również są dostępne, możesz się zdecydować na taki wariant. Jednak dobrą opcją jest skorzystanie z dopłat w ramach rządowego programu Mój Elektryk. Dzięki temu możesz uzyskać nawet 27 tys. dopłaty do nowego auta elektrycznego. A to pomoże Ci obniżyć cenę za któryś z wyżej wymienionych pojazdów.


Zobacz inne aktualności