Czy jazda po torze wyścigowym jest bezpieczna?

Czy jazda po torze wyścigowym jest bezpieczna?

Oglądasz wyścigi Formuły 1 i też marzysz o tym, żeby mknąć po torze? To jak najbardziej możliwe, nawet w naszym kraju. Możesz skorzystać z supersamochodu i poczuć, jak to jest pokonywać kolejne zakręty. Zastanawiasz się jednak nad tym, czy jest to bezpieczne? Od nas dowiesz się jak wygląda jazda po torze.

Jak wygląda przejazd na torze wyścigowym?

Często śnisz o tym, że poruszasz się z zawrotną prędkością do mety, mijasz flagę w czarno-białą szachownicę i wygrywasz wyścig? Jeśli tak, to należysz do grona osób, które uwielbiają adrenalinę związaną z wyścigami samochodowymi. Jednak może być już późno na to, żeby rozpocząć światową karierę na torach w różnych zakątkach naszej planety. Nie musisz się już definitywnie żegnać z marzeniem o adrenalinie za kółkiem. Jest miejsce, w którym możesz zrealizować swoje pragnienie – mowa tutaj o torze wyścigowym.

Nawet nie myśl o tym, żeby brak adrenaliny rekompensować sobie na zwykłej drodze. W tradycyjnym ruchu drogowym dzieje się zbyt dużo, żeby poruszać się z nadmierną prędkością. Stanowi to zagrożenie dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli więc chcesz sprawdzić swoje umiejętności i osiągać ogromną prędkość to znajdź do tego odpowiednie miejsce.

Przejazd na torze wyścigowym jest jedynym sposobem na to, żeby się sprawdzić w ekstremalnych warunkach. Tylko tam będziesz mieć odpowiedni pojazd, nawierzchnię oraz pomoc fachowca tuż obok. Na drogach jeździ mnóstwo innych pojazdów, do tego dochodzą piesi, więc bardzo łatwo o wypadek. Dlatego też lepiej swoje pragnienie o szybkiej jeździe zrealizować na torze. Na zamkniętym obiekcie, bez innych uczestników ruchu, możesz się poruszać szybciej niż na standardowych drogach. 

Dla wszystkich miłośników adrenaliny jest więc jedno rozwiązanie – jazda po torze. Bezpieczeństwo na takim obiekcie stoi na najwyższym poziomie. A jak się do tego przygotować i z czym się wiąże wizyta na torze wyścigowym? 

Sportowe samochody na torze

Zasady bezpieczeństwa na torze wyścigowym

Na torze również obowiązują zasady i od ich przestrzegania zależy to, czy będziesz jeździł bezpiecznie. Zacznij od przygotowania siebie i auta. Przede wszystkim, musisz być w dobrej formie. Jazda z wyższą niż zazwyczaj prędkością wymaga dużej koncentracji. Każdy błąd może grozić wypadnięciem z toru, więc wyśpij się i odpowiednio przygotuj do jazdy.

W samochodzie ustaw wszystko tak, żeby nic Cię nie rozpraszało. Mowa tutaj głównie o fotelu, musisz zająć odpowiednią pozycję za kierownicą. Jeśli jesteś już gotowy to czas ruszać!

Pierwsza jazda po torze nie powinna służyć od razu do pobijania rekordów. Zacznij od spokojniejszego tempa i rozkręcaj się z czasem. Stosuj się też do oznaczeń i z rezerwą podchodź do jazdy w zakrętach. Pamiętaj, że ma to być przyjemność, więc rób wszystko, żeby nie była to Twoja ostatnia jazda po torze.  

Na terenie obiektu zawsze jest dostępna pomoc, a przed pierwszym wyścigiem dostaniesz wszystkie niezbędne informacje na temat jazdy, do których musisz się dostosować. A co jeśli dostałeś prezent w postaci przejażdżki po torze, a nie masz do tego uprawnień? Nic straconego. Możesz usiąść na miejscu pasażera, a auto będzie prowadzone przez specjalistę. Oczywiście bez prawa jazdy nie możesz prowadzić samodzielnie pojazdu.

Trzeba jeszcze powiedzieć jedno – jazda po torze jest bezpieczna. Proponowana jest przez specjalistów i doświadczone obiekty, które mają odpowiednie wyposażenie, a auta są w pełni sprawne. Gwarantowana jest zatem duża adrenalina w bezpiecznych warunkach.

Nissan GTR na torze Silesia Ring - czy jazda po torze jest bezpieczna

Poczuj się jak mistrz za kierownicą wyjątkowego samochodu

Przejazd na torze wyścigowym w szybkiej maszynie może być Twój. Wystarczy tylko, że wybierzesz, jakim autem i gdzie chcesz jechać. Dostępne są przejazdy m.in. Ferrari F430, Lamborghini Gallardo i Fordem Mustangiem po torach w największych miastach w Polsce. Nie czekaj dłużej, poczuj się jak najlepszy kierowca wyścigowy! 

Przód Lamborghini Gallardo
749,00 zł
od 674,00 zł
Nissan Skyline
439,00 zł
od 417,00 zł
Ferrari F430 jazda po torze
499,00 zł
od 449,00 zł
Autoprezent Nissan GTR biały
439,00 zł
od 395,00 zł
Jazda po torze Audi R8 V10 plus
599,00 zł
od 539,00 zł
Przód niebieskiego lamborghini
499,00 zł
od 474,00 zł
Ferrari 458 Italia na torze
599,00 zł
od 569,00 zł


Zobacz inne aktualności