Pierwszy samochód dla młodego kierowcy

Pierwszy samochód dla młodego kierowcy

A więc stało się! Ukończyłeś kurs, zdałeś egzaminy i masz już prawo jazdy. Czas więc rozejrzeć się za pierwszym autem. Tutaj wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych oraz preferencji motoryzacyjnych. Sprawdź kilka naszych propozycji, które doskonale się sprawdzą jako pierwszy samochód dla młodego kierowcy.

Pierwszy samochód – podejdź do tego spokojnie

Posiadanie upragnionego dokumentu to powód do olbrzymiej radości. Jednak zanim udasz się po nowe auto to trochę uspokój swoje emocje. Zakup samochodu to często poważny wydatek, więc warto podejść do niego na chłodno, po to, żeby nie popełnić błędu. Na początku porzuć nadzieję o tym, że przesiądziesz się do sportowego modelu, którym możliwa jest też jazda po torze. Pierwszy samochód będzie Ci służył przede wszystkim do nauki, więc postaw na tańszy model, w którym nabierzesz doświadczenia.

Auto powinno być przede wszystkim kompaktowe. Jako początkujący kierowca możesz nie mieć jeszcze dobrej orientacji, więc lepiej wybrać mniejszy samochód. Nie warto też przepłacać za taki pojazd. Najlepszy będzie model używany. Dobrze jest sięgnąć po samochód dla młodego kierowcy do 15 tys. To cena, w której otrzymasz solidny samochód a ewentualne uszkodzenie go nie będzie się raczej wiązać z dużym wydatkiem.

Propozycje aut dla młodego kierowcy

Kompaktowy rozmiar, niska cena oraz obniżone koszty eksploatacji to warunki, które powinien spełniać pierwszy samochód dla młodego kierowcy. Jeśli znajdziesz takie auto to bez wahania po nie sięgnij. Oczywiście, zanim podpiszesz umowę, to sprawdź jego historię i stan techniczny. Na rynku motoryzacyjnym znajduje się co najmniej kilka modeli, które sprawdzą się jako pierwszy samochód dla młodego kierowcy. My wybraliśmy 5 propozycji wartych rozważenia. 
Ford Fiesta samochód dla początkującego

Ford Fiesta

Nasze propozycje rozpoczynamy od kompaktu od marki Ford. To auto, które jest już produkowane od kilkudziesięciu lat, aktualnie z taśmy produkcyjnych schodzą auta 7. generacji. Jako pierwsze auto świetnie się sprawdzi wersja 5. oraz 6. Są to kompaktowe pojazdy, przeznaczone główne do jazdy miejskiej. Na uwagę zasługuje też fakt, że są to samochody wyposażone w bardzo ekonomiczne silniki. A jeśli szukasz trochę większego pojazdu to dobrym wyborem będzie też Ford Focus.  

Volkswagen Polo - auto dla młodego kierowcy

Volkswagen Polo

Niemiecki producent ma również w swojej gamie auto, które doskonale się sprawdzi jako pierwszy pojazd dla młodego kierowcy. Dobrym wyborem wydaje się model z piątej generacji. To nowoczesny samochód o dynamicznej sylwetce, dzięki czemu zrobi dobre wrażenie. Docenili to także znawcy światowej motoryzacji i auto otrzymało nagrodę World Car of the Year. Warto też podkreślić, że części eksploatacyjne do tego auta są dobrze dostępne i możesz je otrzymać w niskiej cenie. 

Honda Jazz - propozycja dla młodego kierowcy

Honda Jazz

Honda również ma w swojej ofercie auta przeznaczone dla początkujących kierowców. Model Jazz to samochód kompaktowy, który jest wyposażony w mnóstwo rozwiązań poprawiających przestrzeń wewnątrz niego. Na pierwszy rzut oka może zresztą przypominać minivan. W trzeciej generacji tego modelu znajdziesz samochody z silnikiem hybrydowym, co może być dobrym wyborem, jeśli zależy Ci na aucie o jak najniższym spalaniu.

Toyota Corolla - samochód dla młodej osoby

Toyota Corolla

Dobrym wyborem będzie Toyota Corolla z dziewiątej generacji. To samochód, który słynie ze swojej niezawodności, więc postaw na niego, a nie będziesz częstym gościem warsztatów samochodowych. Jeśli czujesz się na tyle pewnie, że nie obawiasz się jazdy większym pojazdem to możesz postawić na Toyotę Corolla z dziesiątej generacji. To auto przygotowane w nadwoziu sedan, więc jego wymiary są większe niż w przypadku kompaktowych poprzedników.

Opel Astra - idealny pomysł na pierwszy samochód

Opel Astra

Nasze propozycje kończymy Oplem Astra. To auto popularne na naszych drogach a wynika to z tego, że ma kompaktowe wymiary i jest tanie w eksploatacji. Do wyboru masz modele w wariantach hatchback, sedan, kombi i coupé. W przedziale cenowym około 15 tys. złotych możesz postawić na model z trzeciej generacji.

Jak widzisz istnieje co najmniej kilka modeli, które warto wybrać jako pierwszy samochód dla młodego kierowcy. Wybierz rozsądnie i ruszaj w drogę!

 


Zobacz inne aktualności