Premiery motoryzacyjne 2023 – najciekawsze auta

Premiery motoryzacyjne 2023 – najciekawsze auta

2023 rok zapowiada się bardzo ciekawie w motoryzacji. Producenci przygotowali kilka interesujących premier. Najbliższe 12 miesięcy będzie stało pod znakiem coraz częściej pojawiających się aut elektrycznych oraz niskoemisyjnych pojazdów spalinowych. Sprawdź najciekawsze premiery motoryzacyjne 2023.

Na jakie samochody czekamy w 2023 roku?

Najbliższy rok nie przyniesie wielkich zmian na rynku motoryzacji. Producenci nadal będą stawiali na auta niskoemisyjne. Coraz bardziej rygorystyczne normy dotyczące emisji spalin sprawiają, że największe marki muszą konstruować jednostki spalinowe, które w jak najmniejszym stopniu szkodzą środowisku. Wiele firm decyduje się też na wprowadzenie modeli w pełni elektrycznych. Wybraliśmy 9 najciekawszych premier samochodowych w 2023 roku. Sprawdź, na co postawili najwięksi na świecie producenci.

Nowy elektryczny Fiat 500

Abarth 500e

Nasze propozycje rozpoczynamy od modelu marki Abarth. Ta po raz pierwszy w swojej historii zdecydowała się na przygotowanie modelu elektrycznego. 500e ma połączyć styl, energię elektryczną i potężny dźwięk. Elektryczny Abarth będzie przyspieszał od zera do setki w 7 sekund. Auto nie będzie pozbawione charakterystycznego ryku, mimo tego, że jest elektryczne. Kierowca sam będzie mógł decydować o dźwięku wydawanym podczas jazdy.

Aston Martin DBX Coupé - nowość

Aston Martin DBX Coupé

Aston Martin DBX okazał się ogromnym sukcesem tej marki. Producenci zdecydowali się na wprowadzenie nowego wariantu nadwozia, stawiając na kompaktową wersję coupé. Premiery motoryzacyjne w tym roku będą zawierać właśnie to auto, które ma zostać wyposażone w potężny silnik V8 o mocy prawie 700 KM. 
 

Audi Q6 e-tron - nowość 2023

Firma z Ingolstadt również przygotowała coś nowego. W 2023 roku premierę będzie miał model Q6 e-tron. To model, który wielkością będzie plasował się pomiędzy kompaktowym Q4 a luksusowym Q8. Auto ma być wyposażone w elektryczny silnik, który będzie w stanie pokonać aż 700 km na jednym ładowaniu.

Nowy model BMW XM

BMW również postanowiło wypuścić na rynek nowe samochody. 2023 przyniesie premierę luksusowego SUV-a XM. Jest to model przełomowy, bo nie będzie bazował na żadnym z poprzednich modeli. Zupełnie nowy pojazd ma połączyć terenowe cechy aut z serii X oraz osiągi modeli z literką M. Tak powstało BMW XM, SUV z silnikiem V8 o pojemności 4,4 litry i osiągającym moc 653 KM. A jeśli chcesz się przekonać, jak prowadzi się BMW z silnikiem elektrycznym wykup jazdę BMW i8
 

Ferrari Purosangue - nowość 2023

To chyba najciekawsza premiera motoryzacyjna w 2023 roku. Ferrari planuje wypuścić na rynek SUV-a o ogromnej mocy. Ten model będzie wyposażony w silnik V12 o pojemności aż 6,5 litra. Samochód osiąga moc 725 KM i jest najmocniejszym SUV-em na świecie. Auto ma być dostępne w drugim kwartale 2023. 

 

Nowy Mustang 2023

Ford na ten rok przygotował nową odsłonę kultowego Mustanga. Auto zachowa swój niepokorny charakter i zostanie przygotowane w wersji coupé oraz cabrio. Samochód ma być wyposażony w silnik V8. Auto zostało już zaprezentowane na targach motoryzacyjnych, w połowie roku trafi do sprzedaży w USA, w Europie pojawi się kilka miesięcy później.
 

Lexus RX - nowość 2023

Nowa odsłona Lexusa RX jest już w trakcie produkcji. Auto jest dostępne w dwóch wersjach: z napędem hybrydowym oraz z turbodoładowanym silnikiem benzynowym. Samochód ma elegancką sylwetkę oraz jest wyposażony w mnóstwo intuicyjnych systemów poprawiających jakość jazdy.

 

Nowość od Mercedesa - Mercedesa EQS SUV

Niemiecka marka na ten rok planuje aż 17 premier samochodów. Jednym z nich jest model EQS, który już teraz można zamawiać. Auto jest wyposażone w silnik elektryczny o zasięgu około 630 km. Jednostka napędowa ma moc aż 544 KM.  

Volkswagen Passat - nowość 2023

Volkswagen Passat

Volkswagen szykuje małą rewolucję. Po raz pierwszy w historii legendarnego Passata nie będzie on dostępny w wersji sedan. Jedyna dostępna wersja nadwozia to kombi. Auto będzie posiadało silnik spalinowy, chociaż niemiecki koncern nie wyklucza też wypuszczenia na rynek samochodu elektrycznego. 

Jak widzisz, istnieje co najmniej kilka powodów do tego, żeby udać się do salonu aut. Premiery motoryzacyjne w 2023 roku przyniosą kilka nowości, lecz nie należy się spodziewać, że przejażdżki sportowymi samochodami diametralnie się zmienią. Nadal będą królować auta z silnikami przyjaznymi środowisku. 

 


Zobacz inne aktualności