Promocja na Dzień Ojca trwa jeszcze:
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

Fotel kubełkowy – poznaj główne cechy i zdecyduj o zakupie!

Fotel kubełkowy – poznaj główne cechy i zdecyduj o zakupie!

Fotel w samochodzie ma bezpośredni wpływ na komfort podróżujących. Dlatego też, jeśli po długim czasie za kółkiem bolą Cię plecy, to warto zastanowić się nad zmianą ustawienia lub całkowitą wymianą. Coraz większą popularność zyskują fotele kubełkowe. Przekonaj się, czym wyróżnia się taki rodzaj siedzenia i jak wybrać odpowiedni model.

Co to jest fotel kubełkowy?

Fotel kubełkowy, nazywany także sportowym, jest specyficznym rodzajem siedziska samochodowego. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu kształtowi przypominającemu kubełek. Ich budowa opiera się na głębokim, dobrze wyprofilowanym siedzisku z wysokimi bokami i wysokim oparciem, które skutecznie zabezpieczają ciało przed przemieszczaniem się podczas dynamicznej jazdy. Podstawowym celem takiego siedzenia jest zapewnienie optymalnej pozycji za kierownicą, redukcja drgań i sił działających na ciało podczas przejażdżki po torze oraz codziennej jazdy.

Fotel kubełkowy

Zalety foteli kubełkowych

Fotele kubełkowe oferują szereg korzyści, które sprawiają, że są one wybierane nie tylko przez profesjonalnych kierowców, ale również przez miłośników szybkiej i dynamicznej jazdy. Przede wszystkim zapewniają duże bezpieczeństwo podczas jazdy. Unikalna konstrukcja wpływa na lepsze wsparcie dla ciała kierowcy, szczególnie w obszarach lędźwi i ramion. 

Dużym atutem tego rodzaju siedzenia jest to, że wpływa na komfort jazdy. Fotele pomagają kierowcy utrzymać stabilną pozycję za kierownicą, co przekłada się na lepszą kontrolę nad samochodem. Fotel kubełkowy samochodowy jest zaprojektowany tak, aby idealnie dopasować się do ciała kierowcy, co zapewnia wygodę podczas jazdy.

Warto też podkreślić wyjątkowy styl tego typu siedziska. Dodaje on sportowego charakteru, dlatego też miłośnicy motoryzacji często sięgają po takie modele. W taki rodzaj siedziska są wyposażone zarówno najnowsze auta, jak i kultowe samochody zabytkowe

Honda NSX na torze wyścigowym
599,00 zł
od 419,00 zł
Ferrari F430 jazda po torze
499,00 zł
od 424,00 zł
Jazda po torze Audi R8 V10 plus
599,00 zł
od 509,00 zł
Przód niebieskiego lamborghini
499,00 zł
od 424,00 zł
Jazda Ktm X-bow po torze
299,00 zł
od 254,00 zł
Autoprezent Nissan GTR biały
439,00 zł
od 373,00 zł

Kiedy warto wybrać fotel kubełkowy?

Fotele kubełkowe są idealne do samochodów sportowych i wyścigowych, gdzie dynamiczna jazda jest normą. Wykorzystanie ich w samochodach typu SUV czy vany raczej nie ma większego sensu. Tak więc, jeśli jesteś posiadaczem sportowego coupe, hot-hatcha, czy samochodu rajdowego, fotel kubełkowy może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu będziesz pokonywał kolejne kilometry w komfortowych warunkach.

Jak wybrać odpowiedni model?

Żeby poczuć maksymalną wygodę podczas jazdy, musisz postawić na odpowiedni model. Dlatego też dokładnie przetestuj fotel, zanim zamontujesz go w swoim samochodzie. Istotne jest dopasowanie rozmiaru. Wymiar i kształt fotela kubełkowego powinny idealnie pasować do kształtu i rozmiaru ciała kierowcy. Siedzisko powinno być wystarczająco szerokie i długie. Pamiętaj jednak o tym, żeby nie był na tyle duży, aby ciało mogło się przemieszczać.

Materiał, z którego wykonany jest fotel, również ma znaczenie. Fotele kubełkowe są często wykonane z tkanin, skóry, winylu lub kompozytów włókna węglowego. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego warto zastanowić się, co jest dla Ciebie najważniejsze: komfort, wygląd, czy trwałość. 

Poszczególne modele mogą być regulowane lub stałe. To także istotny aspekt, ponieważ ten pierwszy wariant jest lżejszy i bardziej sztywny, co przekłada się na większe bezpieczeństwo. Za to modele regulowane zapewniają wygodę i elastyczność.

Fotele kubełkowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, komfort i kontrolę podczas jazdy. Pamiętaj jednak, że wybór odpowiedniego modelu wymaga starannego rozważenia kilku kluczowych czynników. Bez względu na to, jaki model wybierzesz, fotele kubełkowe na pewno zwiększą przyjemność z jazdy.

 


Zobacz inne aktualności