Sportowe auta do 30 tysięcy złotych – 5 wybranych modeli

Sportowe auta do 30 tysięcy złotych – 5 wybranych modeli

Marzysz o tym, żeby za kółkiem poczuć trochę adrenaliny, lecz twój obecny samochód Ci tego nie daje? W takim razie zacznij rozglądać się za nowym pojazdem dla siebie. Jeśli nie chcesz wydawać ogromnej kwoty to możesz znaleźć pojazd w Twoim zasięgu cenowym. Sportowe auta do 30 tysięcy złotych pozwalają poczuć szybsze bicie serca podczas jazdy, sprawdź, na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Używany sportowy samochód – czy warto?

Poszukiwanie auta sportowego nie musi od razu wiązać się z tym, że sięgniesz po model od Ferrari czy najnowsze Lamborghini. Zakup takiego pojazdu wiąże się z ogromnym wydatkiem, lecz to nie musi od razu oznaczać, że musisz zrezygnować z szybkiego samochodu, gdy nie masz odpowiednich środków. Gdy masz ograniczony budżet to postaw na używany pojazd, szczególnie że wielu producentów ma do zaoferowania auta o sportowym charakterze. 

Jeśli jesteś zdecydowany na szybki i dynamiczny pojazd to dobrym wyborem będzie postawienie na model używany. A to dlatego, że już za 20-30 tys. złotych znajdziesz samochód, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom. Z zakupem auta na rynku wtórnym wiąże się też inna korzyść, mianowicie mniejsze koszty eksploatacji. Jeśli postawisz na auto od jednego z głównych producentów na rynku to automatycznie nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem części zamiennych. Dlatego też warto postawić na używane sportowe auta do 30 tys.

Sportowe auta do 30 tysięcy złotych – nasze propozycje

Jak już wspomnieliśmy, wielu producentów na w swojej gamie modeli pojazdy o sportowym charakterze. Są to modele o dynamicznej sylwetce, najczęściej wyposażone w mocne jednostki napędowe. My wybraliśmy 5 aut, które według nas doskonale się sprawdzą jako sportowy samochód.

 

Seat Leon II Cupra R
Thomas doerferCC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Seat Leon II Cupra R

Nasze propozycje, jeśli chodzi o sportowe auta do 30 tys. zaczynamy od modelu hiszpańskiego producenta. Seat Leon II Cupra R to pojazd wyposażony w silnik 2,0 o mocy 265 KM. Dzięki dużej mocy i wadze sięgającej zaledwie 1450 kg samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h, w niewiele ponad 6 sekund. W tym przedziale budżetowym możesz liczyć na pojazd z lat 2010-2011. 

 

Ford Focus II ST

Ford Focus w wersji sportowej to kompaktowe auto o dużych możliwościach. W drugiej wersji auta przygotowanego przez amerykańską markę wyeliminowano błędy poprzednika, m.in. problem z korozją. W modelu ST zastosowano silnik o pojemności 2,5 litra, który słynie z niskiej awaryjności. Jednostka napędowa osiąga moc 225 KM i zapewnia przyspieszenie do setki w 6,8 s. 

 

nomaCC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Renault Megane II RS

Francuski koncern również w swojej ofercie ma interesujące auto sportowe. W przedziale do 30 tys. złotych możesz sięgnąć po Megane RS z drugiej generacji. Auto jest wyposażone w silnik 2.0 Turbo, który osiąga maksymalną moc na poziomie 265 KM. Samochód ma sportową sylwetkę, również wnętrze utrzymano w takiej stylistyce. Użytkownicy tego modelu doceniają jego sztywne zawieszenie

 

VauxfordCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Volkswagen Golf V GTI

W naszym zestawieniu nie mogło też zabraknąć propozycji od Volkswagena. Golf 5. generacji w wersji GTI jest często wybierany przez miłośników dynamicznej jazdy. Pojazd jest wyposażony w silnik 2,0 o mocy 200 KM. Zapewnia on przyspieszenie o zera do setki w około 7 sekund. Na rynku wtórnym jest duży wybór tych pojazdów, warto dokładnie sprawdzić ich stan, ponieważ dobrze zachowane auto może Ci służyć przez długie lata. 

 

M 93CC BY-SA 3.0 DE, via Wikimedia Commons

Honda Civic VIII Type R

Jeśli interesują Cię japońskie sportowe auta do 30 tys. to dobrym wyborem będzie Honda. Civic 8. generacji w wersji Type R wyróżnia się doskonałymi właściwościami jezdnymi. Jest to samochód o aerodynamicznej sylwetce, która pozwala poczuć przyspieszenie tego modelu. Samochód jest wyposażony w silnik o pojemności 2 litrów, od 0 do 100 km/h rozpędza się w około 6,6 sekundy.

Jak widzisz, można znaleźć auto sportowe, które dostarczy Ci emocji za kółkiem. W przedziale cenowym do 30 tys. złotych znajdziesz kilka perełek. Pamiętaj jednak, żeby nie szarżować autem jak kierowca rajdowy przy dużym ruchu. Jeśli szukasz adrenaliny to dostarczy Ci ją jazda po torze.

 


Zobacz inne aktualności