Promocja na Dzień Ojca trwa jeszcze:
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

W jakie samochody 7-osobowe warto zainwestować?

W jakie samochody 7-osobowe warto zainwestować?

Auta osobowe stanowią większość na publicznych drogach. Standardowo, duża liczba modeli oferuje miejsca dla pięciu osób. Jednak co zrobić, kiedy potrzebujesz pojazdu, który przewiezie więcej osób? W takim przypadku musisz rozejrzeć się na większym autem. Samochody 7-osobowe oraz większe są dostępne w ofercie czołowych marek. Sprawdź, który pojazd warto wybrać. 

Samochody 7-osobowe – kiedy warto wybrać?

Decyzja o zakupie pojazdu to poważna inwestycja, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaki model będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Samochody 7-osobowe oferują wyjątkową kombinację przestrzeni i funkcjonalności, ale czy są dla Ciebie odpowiednie? Warto poznać zalety takiego auta.

Gdy masz większą rodzinę, samochód 7-osobowy zapewnia komfortowe podróżowanie wszystkim członkom rodziny. Każda osoba będzie miała swoje miejsce, co jest ważne podczas dłuższych podróży. Taki pojazd świetnie też się sprawdzi, jeśli często podróżujesz z grupą przyjaciół. Samochód 7-osobowy daje wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich i ich bagażu. Dodatkowo większe auta często są postrzegane jako bezpieczniejsze w przypadku kolizji dzięki swojej masie.

Tego typu pojazd doskonale się sprawdzi, jeśli planujesz przewożenie większej ilości rzeczy. Dzięki możliwości złożenia siedzeń w tylnej części pojazdu, możesz uzyskać dużą przestrzeń ładunkową, idealną do przewożenia przedmiotów o większych rozmiarach. Duży pojazd doskonale się sprawdzi podczas pracy zawodowej. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz cztery kółka do celów firmowych, upewnij się, że znasz zasady rozliczania takiego pojazdu. 

Tego typu auto oferuje większe możliwości niż np. samochód miejski. Zastanów się więc, czy nie będzie właśnie dla Ciebie odpowiedni. Pamiętaj, by zawsze dokładnie analizować swoje potrzeby przed zakupem samochodu i brać pod uwagę takie aspekty jak koszty eksploatacji, czy możliwości serwisowania.

Samochody 7-osobowe – modele, które warto wybrać

Najwięksi producenci na świecie często umieszczają w swojej ofercie pojazdy dla większej liczby osób. Są to zazwyczaj minivany, kombivany lub auta kombi z trzecim rzędem siedzeń. Oczywiście tego typu samochody nie stanowią podstawy portfolio firm takich jak Toyota, Opel czy Citroen, lecz są jego uzupełnieniem. Wybór jest jednak spory, my postanowiliśmy wybrać 5 aut, które warto sprawdzić, jeśli interesują Cię samochody 7-osobowe. Modele ułożyliśmy alfabetycznie i dodaliśmy do nich krótką charakterystykę. Każdy z nich oferuje przestrzeń nawet dla 7 osób.

Citroen Berlingo
berlingo: VauxfordCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Citroën Berlingo

Citroen Berlingo w wersji 7-osobowej to praktyczny i wszechstronny samochód, który jest kontynuacją ewolucji osobowych wersji dostawczych pojazdów marki Citroen. Berlingo jest dostępny w dwóch wersjach długości: 4,40 m oraz 4,75 m, co pozwala na dodatkowe miejsce dla pasażerów i ich bagażu. 

Dacia Jogger
jogger: Alexander MiglCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dacia Jogger

Dacia Jogger w wersji 7-osobowej to model skierowany do rodzin, które potrzebują większej przestrzeni dla pasażerów, ale jednocześnie poszukują ekonomicznego rozwiązania. Jest to jeden z nielicznych modeli na rynku, który oferuje tak dużo miejsc w atrakcyjnej cenie.

Opel Combo 7osobowy
combo: Alexander MiglCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Opel Combo Electric Life

Opel Combo Electric Life to nowoczesny i wszechstronny samochód elektryczny dostosowany do potrzeb większej rodziny lub tych, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni. W wersji 7-osobowej, ten samochód oferuje przestronne wnętrze. Ten model dostarcza także duży kufer, który jest niezwykle przydatny podczas dłuższych wyjazdów lub zakupów.

Renault 7osobowy
austral: Alexander-93CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Renault Grand Austral

Renault Grand Austral to nowoczesny, siedmioosobowy SUV, który wzbudza zainteresowanie na rynku motoryzacyjnym. Jest to kolejna ewolucja w ofercie Renault, dostosowująca się do potrzeb rodzin szukających przestronnych i funkcjonalnych samochodów z zaawansowanymi funkcjami i nowoczesnym designem.

Toyota Verso
verso: © M 93 / Wikimedia Commons

Toyota Verso

Toyota Verso to samochód klasy kompaktowej, który jest dostępny w wersji 7-osobowej. Charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem oraz funkcjonalnością, która jest szczególnie ceniona przez rodziny potrzebujące więcej miejsc w samochodzie.

Jak widzisz, w salonach sprzedaży możesz znaleźć kilka aut, które sprawdzą się podczas przewozu większej liczby osób lub dużego załadunku. Każdy z tych pojazdów oferuje dużą przestrzeń, lecz ich osiągi niekoniecznie będą zbliżone do modeli sportowych. Nie są to jednak auta do przejażdżki po torze, lecz do komfortowej podróży w większym gronie osób.

 


Zobacz inne aktualności