Promocja na Dzień Ojca trwa jeszcze:
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

Audi R8 – 5 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Audi R8 – 5 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Patrząc na Audi R8, wielu znawców motoryzacji nie dowierza, że kojarzona z dostojnością i spokojem marki z Ingolstadt mogła wypuścić na rynek takie auto. Sportowy wóz z czterema pierścieniami na masce robi ogromne wrażenie. Warto mu się dokładnie przyjrzeć i przekonać się o jego wyjątkowości. 

Audi R8 – historia samochodu

Rok 2006 można śmiało stwierdzić jako przełomowy w historii Audi. To wtedy firma przełamała stereotyp nudnej i przewidywalnej, prezentując sportowy model samochodu, którym było Audi R8 V8. I był to wyjątkowy moment, który sprawił, że firma nabrała trochę bardziej drapieżnego charakteru. Pierwotnie auto było produkowane z silnikiem V8 o pojemności 4,2 litra. W 2007 roku pojawił się na rynku samochód Audi R8 V10 z jednostką napędową 5,2 litra i mocą 525 KM. Samochód na początku produkowano w nadwoziu coupe. W 2010 roku zaprezentowano Audi R8 Spyder, które było roadsterem. 

Pierwsza generacja była produkowana aż do 2015 roku. W jej miejsce pojawiła się druga generacja, którą Audi pokazało na targach w Genewie. W porównaniu do poprzedniej wersji samochód został trochę odchudzony. Jest napędzany silnikiem V10 o pojemności 5,2 litra. Pojazd ma napęd quattro na cztery koła. Zastosowano w nich rewolucyjny system świateł laserowych, które umożliwiają widoczność nawet z odległości 600 metrów. Samochód jest produkowany ręcznie w fabryce w Neckarsulm, dziennie z taśmy produkcyjnej schodzi kilkanaście pojazdów.

Jazda po torze Audi R8 V10 plus
599,00 zł
od 509,00 zł
Audi R8 V8 od autoprezent
369,00 zł
od 314,00 zł
Audi R8 v10 pomarańczowe na torze
439,00 zł
od 373,00 zł

 

Audi R8 – dane techniczne

Druga generacja tego wyjątkowego auta jest produkowana w wersji z silnikiem V10. Do wyboru masz model standardowy o pojemności 5,2 litra i mocy 540 koni mechanicznych. Dostępne jest też Audi R8 Plus o mocy 610 KM. Jeśli chodzi o wagę pojazdu, to wynosi ona od 1454 do 1555 kg. Ciekawym zabiegiem, który stosuje niemiecka marka, jest centralne umieszczenie silnika w samochodzie. Auto ma prawdziwy, sportowy charakter, widać to zarówno w wersji coupe, jak i w roadsterze Audi R8 Spyder.

Samochód jest przystosowany do ruchu drogowego. Możesz więc na co dzień bez problemu poruszać się po ulicach Audi R8. Spalanie deklarowane przez producenta kształtuje się na poziomie około 12 litrów na 100 kilometrów. 

Wszystko co musisz wiedzieć o Audi R8

Wyjątkowa konstrukcja Audi R8

Trudno znaleźć osobę, na której nie robi wrażenia sylwetka tego sportowego samochodu. To pojazd nowoczesny, który wywodzi się z wyścigów samochodowych Le Mans. I ten duch motosportu jest widoczny. A osiągnięcie tego nie byłoby możliwe, gdyby nie przemyślana konstrukcja. Auto jest zbudowane na ramie z aluminium i tworzyw sztucznych, która jest dodatkowo wzmocniona włóknami węglowymi. To gwarantuje stabilną jazdę i bezpieczeństwo na drodze. Jesteś zdecydowany kupić Audi R8? Cena tego pojazdu w wersji standardowej to ponad 1 mln zł. W zależności od wybranej wersji wyposażenia może wzrosnąć. Więcej dowiesz się na stronie producenta lub w salonie.

Usiądź za kierownicą sportowego Audi

Nie musisz od razu mieć tego auta na własność. Możesz się zdecydować na jazdę po torze lub ulicami miast za kierownicą Audi R8. Na stronie Autoprezent.pl kupisz voucher, który umożliwi Ci jazdę tym samochodem. Poczuj na własnej skórze, jak to jest prowadzić jeden z najbardziej znanych pojazdów na świecie. 

Historia samochodu Audi R8 - 5 rzeczy które warto wiedzieć

5 rzeczy, które warto wiedzieć o Audi R8

Najważniejsze fakty, które warto wiedzieć o Audi R8:

  • Samochód został zaprezentowany po raz pierwszy w 2006 roku.

  • Obecnie produkowana jest druga generacja, która ujrzała światło dzienne od 2015 roku.

  • Auto jest napędzane silnikiem V10, przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi około 3 sekundy.

  • Samochód jest produkowany ręcznie, dziennie zakład produkcyjny opuszcza kilkanaście modeli.

  • Najnowsza wersja jest wyposażona w rewolucyjne, laserowe oświetlenie.


Zobacz inne aktualności