Promocja na Dzień Ojca trwa jeszcze:
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

Imponujące japońskie samochody – poznaj popularne modele!

Imponujące japońskie samochody – poznaj popularne modele!

Kraj Kwitnącej Wyspy to miejsce, kojarzone z wysokim zaawansowaniem technologicznym. Nic dziwnego, Japończycy są znani ze swojej pracowitości, co ma też przełożenie na dobrą sytuację gospodarczą tego kraju. Jedną z gałęzi przemysłu, która jest bardzo mocna w tym regionie świata jest motoryzacja. Poznaj samochody z Japonii, które potrafią pokazać pazur na drodze.

Które marki samochodów pochodzą z Japonii?

Szukając auta często zwracamy uwagę na jego awaryjność. To jak najbardziej zrozumiałe, nikt przecież nie chce co chwilę odwiedzać warsztatu samochodowego. Najczęściej z bezawaryjnością są kojarzone pojazdy właśnie z Japonii. Oto marki, które pochodzą z tego kraju:

  • Toyota,
  • Honda,
  • Nissan,
  • Subaru,
  • Mitsubishi,
  • Mazda.

Oczywiście tych marek jest jeszcze więcej, lecz te wymienione powyżej należą do najbardziej popularnych. Pierwsza z nich, czyli Toyota to marka, której początki były związane z tkactwem. Dopiero w latach 30. XX wieku firma zaczęła produkować auta, do najbardziej popularnych należy Celica, Avensis, Corolla, Land Cruiser oraz Camry. Honda to przedsiębiorstwo, które produkuje najwięcej na świecie silniki. W ostatnich latach dostarczała nawet jednostki napędowe do zespołu Red Bull Racing F1, bolidem z tym silnikiem Max Verstappen został mistrzem świata. Japońska marka przez ponad 70 lat dostarczyła takie modele jak np. Civic, CRX, Prelude czy NSX.

Początki Nissana sięgają już 1911 roku. Aktualnie marka jest obecna na całym świecie, w jej portfolio znajdują się takie modele jak Micra, Qashqai, 350Z czy też Skyline. Subaru to marka kojarzona z wysokiej klasy autami, które są dostosowane do poruszania się w terenie. Mało kto wie, lecz wcześniej ta firma zajmowała się produkowaniem samolotów. Najbardziej popularnym modelem tego producenta jest Impreza. Mitsubishi od samych początkiem było związane z transportem, lecz na początku słynęło z tworzenia parowców. Auta tej marki są szczególnie popularne pośród rajdowców. Ostatnią z wymienionych wcześniej marek jest Mazda. To tej firmie motoryzacja zawdzięcza modele 323, 626 oraz RX-8.

Honda NSX - japońska motoryzacja

Honda NSX – sportowy cud techniki

Aktualnie, jednym z najbardziej efektownych modeli japońskich jest Honda NSX. To auto hybrydowe, jednostka spalinowa jest wsparta trzema silnikami elektrycznymi. To pozwala na osiągnięcie mocy 580 KM oraz przyspieszenia do 100 km/h w niecałe 3 i pół sekundy. W nadwoziu tego auta zastosowano elementy karbonowe oraz aluminiowe, co pozwoliło na zmniejszenie masy pojazdu. Przy konstruowaniu tego pojazdu udział brali m.in. Fernando Alonso i Jenson Button – byli mistrzowie świata.

Subaru Impreza - legenda torów rajdowych

Subaru Impreza – legenda torów rajdowych

Impreza to auto kultowe. Ten pojazd znany jest z szybkiego pokonywania bezdroży oraz torów. Różne generacje tych aut mierzyły się w kolejnych sezonach startów w WRC, za kierownicą tego modelu zasiadali m.in. Colin McRae, Carlos Sainz, Tommi Makinen czy Petter Solberg. Warto spojrzeć w kierunku modelu Impreza WRX, to auto, które jest wyposażone w silnik Boxer o pojemności 2,5 litra. To w nim możesz się poczuć jak prawdziwy rajdowy kierowca. To auto może być wykorzystane nie tylko do poruszania się po bezdrożach, możesz też skorzystać z jego ogromnych możliwości podczas jazdy po torze Subaru Impreza

Lancer - sedan o sportowej duszy

Mitsubishi Lancer Evo 10 – sedan o sportowej duszy

Na pierwszy rzut oka sedan to auto rodzinne, jednak nie Lancer Evo 10, który jest modelem typowo sportowym. Jest wyposażony w silnik 2,0 Turbo o mocy 370 KM. Dzięki temu możliwe jest rozpędzenie go w niecałe 5 sekund od zera do setki. W nim poczujesz wyjątkową moc i przekonasz się, że Japończycy potrafią zrobić drapieżne auto. Jazda po torze Mitsubishi Lancer Evo 10 dostarczy Ci mnóstwo emocji.


Zobacz inne aktualności