Promocja na Dzień Ojca trwa jeszcze:
00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

Luksusowe samochody - lista TOP 5

Luksusowe samochody - lista TOP 5

Rynek motoryzacyjny nieodłącznie kojarzy się z luksusem. Nic dziwnego, każdy producent chce dążyć do stworzenia konstrukcji, która zapewni największy komfort podróżującym. A kierunki, w których ma podążać motoryzacja, wyznaczane są przez projektantów, którzy tworzą luksusowe samochody. Wybraliśmy 5 modeli, którym warto się przyjrzeć z bliska, sprawdź nasze zestawienie. 

Luksusowe samochody – marki, które je tworzą

Warto najpierw zastanowić się nad tym, czym są tego rodzaju auta. Luksusowe samochody to pojazdy o wyższym standardzie, z niestandardowym wyposażeniem i dużym silnikiem. Tego rodzaju auta są zaliczane do kategorii F. Istnieją marki, które produkują tylko tego rodzaju pojazdy, wśród nich warto wymienić Rolls-Royce’a, Bentleya i Bugatti. Warto też zwrócić uwagę, że nie każdy producent, który produkuje drogie auta, jest zaliczany do tego grona. 

Warto w tym wypadku wspomnieć o BMW czy Mercedesie. Są to marki, które mają w swoim portfolio luksusowe modele, lecz nie każdy pojazd tej marki jest od razu zaliczany do klasy F. Można też znaleźć luksusowe samochody amerykańskie, lecz w tym gronie nie ma typowych aut z tego kraju, czyli muscle cars. Oto nasz subiektywny wybór samochodów luksusowych. 

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT

Zestawienie rozpoczynamy od limuzyny, którą stworzyła legendarna, brytyjska marka Bentley. Trudno znaleźć bardziej luksusowe samochody niż te z charakterystycznym „B” na masce. Pierwsza generacja została zaprezentowana w 2002 roku i była wyposażona silnik W12 o pojemności 6 litrów. Kolejna wersja pojawiła się w 2010 roku. Continental GT drugiej generacji był bardziej muskularny niż jego poprzednik. Najnowszy model, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2017 roku. Największą zmianą w stosunku do poprzedników było obniżenie masy pojazdu, z ponad 2,5 tony, do około 2,2. W tej wersji do wyboru masz silnik V8 o pojemności 4 litrów lub 6-litrową W12. 

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

To model, o którym można był powiedzieć, że to najszybsze auto na świecie. Pierwsza wersja Bugatti Chiron została zaprezentowana w 2016 roku. Jest to auto, które produkowano ręcznie, rocznie tworzono około 20 egzemplarzy. W pierwszej wersji auto miało silnik W16 o pojemności 6 litrów. Pozwalał on na rozpędzenie od zera do setki w ciągu 2,5 sekundy. Te wyniki przebiła wersja 300+, której jednostka napędowa miała aż 1600 koni mechanicznych. Dzięki temu Chiron Super Sport 300+ pokonał barierę prędkości 300 mph, (około 490 km/h) i w sierpniu 2019 został najszybszym samochodem świata. 

Rolls-Royce Phantom

Ten model to prawdziwa legenda. Pierwsza generacja została wyprodukowana już w 1925 roku. W kolejnych latach aż do 1990 produkowano Phatnoma, szósta wersja miała silnik o pojemności 6,2 litra i pozwalał na rozpędzenie się do 180 km/h. W 2003 roku wznowiono produkcję, 7. generacja była wyposażona w jednostkę napędową V12 o pojemności 6,75. Najnowsza, 8. wersja Rolls-Royce’a Phantoma jest jednym z najdroższych samochodów na świecie. Podstawowa wersja kosztuje ponad 1,5 mln złotych.

Ferrari Portofino

Ferrari Portofino

W gronie aut luksusowych nie mogło zabraknąć przedstawiciela marki z Maranello. Portofino to model stosunkowo młody, ponieważ jego początki sięgają 2017 roku. Jest on wyposażony w silnik V8 o pojemności 3,9 litra z podwójną turbosprężarką. Maksymalnie samochód może się rozpędzić do prędkości 320 km/h. Jego cena wynosi około 300 tys. €, czyli prawie 1,5 mln złotych.

Lamborghini Huracan

Lamborghini Huracan

To, że Lamborghini Huracan znajduje się na końcu naszego zestawienia nie znaczy, że jest najgorsze z przedstawionych aut. Ten model został zaprezentowany w 2014 roku, został wyposażony w silnik V10. W zależności od wersji może on mieć moc 580, 610 lub 640 koni mechanicznych. Dostępne są egzemplarze zarówno z tylnym, jak i z napędem na cztery koła.

Wybór pięciu luksusowych aut nie był łatwy. Doskonale wiemy, że zamiast wymienionych przez nas modeli w tym miejscu mogłyby pojawić się inne egzemplarze. Pamiętaj też o tym, że w naszej ofercie znajdują się luksusowe auta, które możesz poprowadzić. 


Zobacz inne aktualności