Logo Lamborghini – co oznacza i jaka jest jego historia?

Logo Lamborghini – co oznacza i jaka jest jego historia?

Jazda sportowym autem pozwala wyzwolić dodatkowe pokłady adrenaliny w organizmie. Szczególnie jeśli jest to tak uznana marka, jak Lamborghini. Logo tej firmy już zwiastuje, że siedzisz za kierownicą auta z ogromną mocą. Co ono oznacza i jaka jest historia tej firmy – tego warto się dowiedzieć a zrobisz to razem z nami. 

Lamborghini – marka, która powstała w efekcie konfliktu

Historia tej legendarnej marki samochodów jest bardzo ciekawa i po latach można stwierdzić, że dość zabawna. Korzenie marki są powiązane z traktorami, ponieważ to właśnie te maszyny konstruował Ferrucci Lamborghini. Pomimo że tworzył on maszyny rolnicze to jego pasją były samochody sportowe. 

W latach 60. XX wieku swoją świetność przeżywało Ferrari, nic więc dziwnego, że Lamborghini również posiadał auto tej marki. Nie był on jednak zadowolony z konstrukcji swojego modelu. Swoje uwagi przekazał Enzo Ferrariemu, czyli właścicielowi marki. Ten zdenerwował się na to, że ktoś odważył się go pouczać, nazwał Lamborghiniego „jakimś traktorzystą”. Tak, na mocy tego konfliktu powstała marka znana na całym świecie i którą dzisiaj podróżują osoby lubiące luksus i wyjątkową moc auta. Już w 1963 roku powstał model 350 GTV, który zapoczątkował wielki dział motoryzacji pod tytułem „Lamborghini”. Przez kolejne lata powstały takie modele jak np. Miura, Diablo, Aventador czy Gallardo. 
Logo Lamborghini

Lamborghini – logo, które przyprawia o szybsze bicie serca

Każdy z tych modeli nosił na masce charakterystyczny symbol byka. Jednak zanim on stał się znakiem rozpoznawczym, to na początku Lamborghini miało logo w kształcie trójkąta ze wpisanymi literami F, C oraz L. Jednak w 1963 roku wprowadzono znak, który do dzisiaj jest używany w autach tej marki. Logo Lamborghini, które stanowi czarny byk na tarczy zostało wybrane przez samego założyciela marki, czyli Ferrucciego. Nie jest to przypadkowy symbol, ponieważ byk był znakiem zodiaku włoskiego konstruktora. Ponadto lubił on walki tych zwierząt, dlatego wybór akurat tego ssaka nie mógł dziwić. Jest on ukazany w pozycji bojowej. 

Znaczek Lamborghini przez lata ulegał tylko nieznacznym modyfikacjom. Początkowo było one czarno-białe na czerwonym tle. W 1972 roku zostało ono zmienione, byk przybrał złoty kolor a tarcza została zmieniona na czarną. W tym kształcie logo przetrwało praktycznie do dzisiaj. To również wyróżnia tego producenta, biorąc pod uwagę jak inne marki samochodów zmieniają swoje logotypy. 

Przód Lamborghini Gallardo
749,00 zł
od 674,00 zł
Nissan Skyline
439,00 zł
od 417,00 zł
Ferrari F430 jazda po torze
499,00 zł
od 449,00 zł
Autoprezent Nissan GTR biały
439,00 zł
od 395,00 zł
Jazda po torze Audi R8 V10 plus
599,00 zł
od 539,00 zł
Przód niebieskiego lamborghini
499,00 zł
od 474,00 zł
Ferrari 458 Italia na torze
599,00 zł
od 569,00 zł

Ile kosztuje Lamborghini i jaki samochód możesz kupić

Jeśli jesteś miłośnikiem tej marki, to pewnie nie raz sprawdzałeś ile kosztuje Lamborghini. Ceny poszczególnych modeli mogą przyprawić o poważny zawrót głowy. Aktualnie sięgają one nawet kilku milionów złotych, co sprawia, że nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby posiadać taki pojazd. Lamborghini Aventador, Ursus oraz Huracan to modele „seryjne”, które możesz zamówić. Jeśli jednak cena jest zaporą nie do pokonania dla Ciebie to możesz skorzystać z innych możliwości, które pozwolą Ci zasiąść za kierownicą Lamborghini. Znaczek tej marki budzi ogromne emocje, może również u Ciebie też tak będzie. Logo Lamborghini - historia

Jazda Lamborghini na torze – poprowadź samochód swoich marzeń

Co ty na to, żeby na kilkanaście minut zasiąść za kierownicą takiego auta i poczuć jego świetną moc. Jazda Lamborghini na torze jest jak najbardziej możliwa, do Twojej dyspozycji są modele Huracan i Gallardo. To świetne auta, których moc sięga nawet 600 koni mechanicznych. Wykup voucher, który będzie idealnym wyborem na prezent dla fana motoryzacji

 


Zobacz inne aktualności